Zalety dbania o zdrowie online

Obecnie poprzez konsultacje online z lekarzem lub poprzez rozmowę telefoniczną możemy uzyskać wystawienie e-recepty, a także uzyskanie potrzebnych informacji na temat stanu zdrowia naszej rodziny lub osób, którymi się opiekujemy. Taki stan rzeczy może być przydatny, kiedy osoby nie mogą same udać się po przepisanie leków do przychodni. E-recepta lekarz online pozwala na załatwienie potrzebnych medykamentów bez wychodzenia z domu. Pomaga w tym także założenie Internetowego Konta Pacjenta, na którym można wspomagać proces dbania o zdrowie.

 

Teleporady medyczne

 

Możliwość skorzystania z takiej porady jest obecnie dostępna w prawie wszystkich placówkach medycznych. Konsultacja taka jest przeprowadzana telefonicznie lub poprzez komunikator internetowy. Jeśli jakaś przychodnia nie udziela tego typu porady, a potrzebujesz, żeby recepta online została wystawiona pilnie, możesz skontaktować się z inną placówką. W wyszukiwarce internetowej znajdziesz listę takich przychodni. Konsultacja online zapewnia otrzymanie zaleceń, wystawienie e-recept oraz e-zwolnień, a także skierowanie do osobistej wizyty w przychodni, jeśli zachodzi taka potrzeba. Internetowe Konto Pacjenta pozwala na zmianę lekarza, jeśli aktualny nie udziela e-wizyt. Dotyczy to także pielęgniarek lub położnych.

Odbieranie e-recepty

 

W czasie konsultacji, jeśli zachodzi taka potrzeba zostanie wystawiona e-recepta online. Dzięki korzystaniu z Internetowego Konta Pacjenta, na którym podane są dane kontaktowe, po wizycie otrzymuje się kod SMS lub wersję w PDF na adres e-mail. Pozwoli to na wykupienie otrzymanej od lekarza recepty. Osoby, które nie posiadają takiego konta, mogą uzyskać kod recepty przez telefon, wraz z informacją o zażywaniu przepisanych leków. Wykupienie e-recepty jest bardzo proste, wystarczy podać kod w aptece wraz z numerem PESEL. Taką receptę nie trzeba realizować samodzielnie, jeśli zajdzie taka potrzeba może ją wykupić ktoś bliski.

 

Internetowe Konto Pacjenta a e-recepta

 

Na Internetowym Koncie Pacjenta będzie znajdowała się wystawiona przez lekarza e-recepta. Mając upoważnienie do konta bliskiej osoby, automatycznie otrzymujemy informację o nowej recepcie. W takim wypadku kod przychodzi na nasz numer telefonu oraz adres e-mail. Nie przeszkadza w tym także model telefonu, o co zazwyczaj martwią się starsze osoby nieposiadające smartfonów. Dzięki medyk online recepta możemy wykupić leki bliskiej nam osobie bez kontaktu z nią i narażania jej zdrowia. W obecnych czasach jest to dobre rozwiązanie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *