USG jąder – co warto wiedzieć o badaniu?

USG jąder – co warto wiedzieć o badaniu?

Dostałeś skierowanie na USG jąder? Nie wiesz co to za badanie? A może zastanawiasz się, po co właściwie robi się tego typu badania? Niezależnie od tego, z jakimi dylematami się zmagasz, poniższy tekst dostarczy Ci wielu cennych informacji. Zapoznaj się z nim koniecznie!

USG jąder – co to za badanie?

Przede wszystkim USG jąder to badanie, które trwa od kilku do kilkunastu minut. Jest bezbolesne i bezinwazyjne. Nie powoduje też żadnych skutków ubocznych u pacjentów, którzy się jemu poddają. USG jąder wykonuje się w celach diagnostycznych w gabinetach urologicznych, a wszystko po to, by sprawdzić stan jąder, najądrzy oraz moszny. Można zatem stwierdzić, że usg jąder warszawa to najlepszy sposób na to, by wychwycić wszelkiego typu zaburzenia i nieprawidłowości, by uniknąć wielu poważnych dolegliwości i zachować dobre zdrowie.

USG jąder – wskazania do zrobienia badanie?

Kiedy należy robić tego typu badania? Ogólnie zaleca się profilaktyczne wykonywanie wszelkiego typu badań, w tym również USG jąder. Jednak praktyka pokazuje, że większość mężczyzn decyduje się na USG jąder, dopiero gdy dostaną skierowanie lub zauważą u siebie niepokojące symptomy. Jakie są dokładnie wskazania do tego typu badań? Tak naprawdę wszystkie zmiany, jakie zauważy się w wyglądzie jąder, stanowią podstawę do dalszej diagnostyki. Dlatego nie należy niczego bagatelizować, bo z pozoru niewielka zmiana może doprowadzić do rozwoju poważnego schorzenia.

USG jąder – gdzie zrobić badaniem

USG jąder realizowane jest jednakowo w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i prywatnie. W tym pierwszym przypadku wizyta w gabinecie urologicznych zwykle wiąże się z długim czasem oczekiwania na wizytę. Dlatego, jeśli zależy nam na dobrym zdrowiu i nie chcemy czekać kilku tygodni na swoją kolei, lepiej postawić na wizytę w prywatnym gabinecie. Tutaj czas oczekiwania liczony jest w godzinach lub dniach, nigdy w tygodniach. Poza tym prywatne gabinety korzystają z najlepszego sprzętu, więc mamy szansę na szybką i dokładną diagnostykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *