Sky Clinic – jak skutecznie i profesjonalnie pozbyć się blizn

Sky Clinic, to jedna z najlepszych placówek medycyny estetycznej w Polsce. Siedziba kliniki znajduje się we Wrocławiu, gdzie wykonywane są wszystkie zabiegi. W 2017 r. Sky Clinic otrzymała diamentowy certyfikat ARTAS Clinical Excellence, który świadczy o wysokiej jakości wykonywanych usług. Wyróżnienie jest przyznawane najlepszym klinikom na całym świecie, m.in. w Paryżu i Madrycie. Zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów – lekarzy dermatologów, ginekologów i chirurgów. Dr Katarzyna Suckiel Papiór wykłada na międzynarodowej konferencji Face w Londynie z zakresu transplantacji włosów przy użyciu robota ARTAS. Klinika posługuje się najnowszymi i najbardziej nowoczesnymi urządzaniami. Jako pierwsi w Polsce wprowadzają nowinki medycyny estetycznej oraz laseroterapii. Sky Clinic jest certyfikowaną jednostką szkoleniową systemu ARTAS w Europie. Pacjenci mogą mieć pewność, że zabiegi są przeprowadzane z zachowaniem najwyższych środków bezpieczeństwa. Klinika ma olbrzymie doświadczenie z zakresu transplantacji włosów, ale także z innych dziedzin, jak np. usuwanie blizn. W jaki sposób pozbyć się blizn na zawsze? Jakie sposoby ich usunięcia oferuje klinika? Ile trwa cały proces? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedzi w dalszej części artykułu.

Specyfika problemu blizn

Najczęściej występujące blizn u osób w różnym wieku, to blizny potrądzikowe. Mogą pojawić się zarówno w okresie dojrzewania, jak i u dorosłych. Zdarza się, że wyleczenie samego trądziku zajmuje długie lata, co skutkuje większym prawdopodobieństwem powstawania blizn. Szczególnie niekorzystna jest zła higiena i pielęgnacja cery trądzikowej, głęboko umiejscowiona infekcja bakteryjna oraz nieleczenie wyprysków. Skutkiem są tzw. blizny zanikowe w przypadkach, gdy trądzik był nieodpowiednio leczony w przeszłości. Oczywiście, nie tylko choroby skórne wywołują blizny. Sky Clinic jest w stanie usunąć każdy inny rodzaj blizn, jak np. pourazowe czy pooperacyjne. W zależności od wybranego zabiegu efekty mogą być widoczne od razu lub po kilku sesjach. Jeśli nie wiesz, która opcja będzie dla ciebie najlepsza, warto najpierw zapoznać się ze szczegółowymi opisami zabiegów i skonsultować się ze specjalistami Sky Clinic.

Drobne zabiegi chirurgiczne

Jedną z możliwości, które oferuje klinika, jest natychmiastowe usunięcie blizn z pomocą zabiegu chirurgicznego. Efekt jest widoczny od razu po przejściu całego procesu. Zabieg jest wykonywany jednorazowo przez lekarza. Pacjent na początku otrzymuje znieczulenie, a po zabiegu może bez problemów wrócić do swoich zajęć. Okres rekonwalescencji może być różny, zależnie od wielkości i rodzaju usuwanych blizn. Wskazania do zabiegu, to wszelkie zmiany skórne oraz podskórne. Niezalecany jest w przypadkach: infekcji w miejscu planowanego zabiegu, choroba nowotworowej, ciąży, okresu karmienia piersią, niewyrównanej cukrzycy, tendencji do powstawania bliznowców, a także chorób autoimmunologicznych. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska, a na tydzień przed nie można przyjmować aspiryny i innych leków, które zaburzają krzepliwość krwi. To jeden z najszybszych sposobów usunięcia blizn oraz innych zmian. Istnieje także bardzo małe ryzyko powikłań po zabiegu.

Mikrodermabrazja diamentowa

Najmniej inwazyjnym zabiegiem w ofercie Sky Clinic jest mikrodermabrazja diamentowa. Polega na powolnym złuszczaniu górnych warstw naskórka, co wywołuje proces intensywnej regeneracji i tworzenia się nowych komórek, które zastępują te uszkodzone. Złuszczanie przebiega stopniowo, więc mikrodermabrazja jest zabiegiem w pełni bezpiecznym oraz bezbolesnym. Jest to także dobra opcja dla alergików, ponieważ nie powoduje żadnych uczuleń – w przeciwieństwie do innych rodzajów peelingów, które mogą zawierać w składzie potencjalne alergeny. Pełnowartościowe komórki, wytwarzane po mikdermabrazji, przyczyniają się do znacznej poprawy kondycji skóry. Już po pierwszych zabiegach widoczny jest wysoki poziom regeneracji i odmłodzenia powierzchni twarzy lub innego, wybranego miejsca. Mikrodermabrazja diamentowa może być stosowana na całej powierzchni ciała, więc tylko od pacjenta zależy w jakich miejsca zostanie przeprowadzony zabieg. Czas pojedyńczej sesji wynosi od 60 do 90 minut. Zalecane jest 1 do 3 zabiegów, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, ale nie ma to żadnego wpływu na spokojne funkcjonowanie w ciągu dnia. Mikrodermabrazja jest zalecana przy większości zmian skórnych, a także przy cellulicie, braku witalności cery, uszkodzeniach posłonecznych, starzeniu się skóry i zrogowaciałym naskórku. Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, ale nie można z niego skorzystać, gdy masz aktywny trądzik, płytko unaczynioną skórę, skłonność do bliznowców. Wszystkie możliwe przeciwwskazania znajdują się na stronie internetowej kliniki Sky Clinic.

Laserowe usuwanie blizn

To zabieg w którym wykorzystywany jest laser Foton Er:YAG. Jest przystosowany do usuwania praktycznie każdego rodzaju blizn: pourazowych, potrądzikowych, powypadkowych, poparzeniowych i pooperacyjnych. Laser umożliwia dokładne wybranie parametrów leczenia, aby osiągnąć możliwie najlepsze efekty. Cały zabieg polega na wybiórczym aplikowaniu impulsów lasera. Światło przenika głęboko w komórki tkanki podskórnej oraz skóry właściwej. Skóra wokół leczonych partii nie ulega żadnemu uszkodzeniu, więc proces gojenia przebiega bardzo szybko. Zabieg nie powoduje powstawania widocznych ran. Efektem jest wybielenie i całościowe usunięcie blizn oraz przebarwień. Zwykle wystarczy jedna wizyta, która trwa od 15 do 60 minut. W przypadku używania laseru istnieje więcej przeciwwskazań niż przy innych metodach, choć zwykle są to skrajne przypadki. Przeciwwskazaniem może być choroba hormonalna, ciąża, nadciśnienie, epilepsja, AZS, zaburzenia krzepnięcia krwi, świeża opalenizna i inne. Przed zabiegiem należy dokładnie zmyć makijaż i zdjąć soczewki kontaktowe, a po nim trzeba używać filtrów przeciwsłonecznych oraz kremów zaleconych przez lekarza. Możliwe jest delikatnie wyczuwalne uczucia ciepła na skórze. Laserowanie usuwanie blizn skutkuje natychmiastowym efektem i możliwością szybkiego powrotu do własnych zajęć w pełnym makijażu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *