fot. Ból głowy – domowe sposoby skuteczne w dolegliwościach

Jak odróżnić perukę naturalną od syntetycznej?

Peruki syntetyczne i naturalne to najczęściej spotykane w sklepach rodzaje peruk. Cieszą się dużą popularnością, dzięki wysokiej jakości wykonania i niezaprzeczalnie naturalnemu wyglądowi. W artykule wyjaśniamy, jakie są podstawowe różnice między perukami naturalnymi a syntetycznymi.

O rodzajach peruk słów kilka

Peruka naturalna

Peruki z włosów naturalnych są uważane za produkty klasy premium. Na ich stosunkowo wysoką cenę ma wpływ sposób pozyskiwania i jakość głównego surowca, czyli naturalnych włosów. Peruki damskie z pasem naturalnych cechują się wysoką trwałością i żywotnością nawet do 4 lat. Do ich wykonania wykorzystuje się włosy różnego pochodzenia, m.in. słowiańskie, brazylijskie czy azjatyckie. Każdy rodzaj charakteryzuje się nieco inną strukturą włosa i podatnością na układanie. O peruki naturalne można dbać przy pomocy szamponów i odżywek przeznaczonych do włosów suchych i zniszczonych.

Peruka syntetyczna

Peruki syntetyczne wysokiej jakości bardzo dobrze imitują wygląd włosów własnych. Zaletą jest duży wybór peruk, od stonowanych kolorów i klasycznych cięć do odważniejszych kombinacji. Peruka syntetyczna może być stylizowana przy użyciu prostownicy lub lokówki. Do jej pielęgnacji wymagane jest używanie specjalnych kosmetyków, które odpowiednio zadbają o utrzymanie peruki w dobrym stanie.

Jakie są różnice między perukami?

Naturalne peruki często kosztują znacznie więcej niż modele syntetyczne. Współczesne peruki z włókien syntetycznych dobrze odwzorowują włosy własne, ale nigdy nie będą identyczne. Peruka z naturalnych włosów najlepiej naśladuje naszą własną fryzurę, co wyjaśnia jej stosunkowo wysoką cenę. Tanie peruki z materiału syntetycznego cechuje nieco krótsza żywotność, bo około 1 rok przy prawidłowym przechowywaniu i pielęgnacji. Dla osób borykających się z łysieniem peruka z naturalnych włosów jest lepszym wyborem, ponieważ często zawiera komfortowy czepek z elementami mikroskóry, czyli materiałem imitującym prawdziwą ludzką skórę.

Peruka syntetyczna a naturalna – duża różnica?

Peruka syntetyczna to tańsza alternatywa dla peruki naturalnej. Jeśli szukasz modelu na szczególne okazje, a nie chcesz dużo wydawać, taka opcja będzie idealna dla ciebie. Peruka naturalna to poważniejszy wydatek, który jednak wiąże się z większą wygodą użytkowania i naturalniejszym wyglądem. Peruki w cenach bardzo atrakcyjnych oferuje sklep z perukami Hairly. Modne fasony, darmowa dostawa i indywidualne konsultacje są zdecydowanie warte sprawdzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *