Co na ból głowy - domowe sposoby na ból głowy

Jak leczyć paliatywnie?

 

 

Czym jest leczenie paliatywne, które w Polsce od dawna już zdobywa ogromną popularność? Chodzi o łagodzenie najbardziej uporczywych objawów chorób różnego rodzaju, na które cierpi pacjent w zaawansowanym już stadium rozwoju. Mówimy tu bardzo często o chorobach, w przypadku których niemożliwe jest całkowite wyleczenie bądź chory jest już w schyłkowej fazie życia. Leczenie paliatywne nie odbywa się w szpitalu, ale najczęściej w warunkach domowych lub w hospicjum.

 

Leczenie paliatywne nie ma na celu wyleczenia pacjenta, bo jest ono już praktycznie niemożliwe. W większości przypadków chodzi raczej o łagodzenie objawów, które nie pozwalają na normalne funkcjonowanie albo uprzykrzają ostatnie chwile życia nieuleczalnie chorej osoby. O takim można mówić w przypadku pacjentów onkologicznych, dla których tradycyjna medycyna i farmakologia nie ma już ratunku. Powszechnym objawem rozwoju nowotworu złośliwego jest ból – najczęściej silny, postępujący, wycieńczający. Niejedna poradnia bólu potwierdza jednak, że właśnie poprzez indywidualnie dobrane leczenie paliatywne, udaje się znacznie złagodzić tak przykre dolegliwości.

 

Jak wdrażane jest leczenie paliatywne? Klinika bólu potwierdza, że hospicja skłaniają się bardzo często ku terapiom naturalnym, które działają skutecznie, ale bezpiecznie i nieinwazyjnie, jeśli pod uwagę weźmiemy wyczerpany chorobą ludzki organizm. Zły dobór środków o działaniu przeciwbólowym może nie tylko działać nieskutecznie, ale być też czynnikiem, który będzie negatywnie wpływał na funkcjonowanie całego organizmu. Nic więc dziwnego, że specjaliści coraz częściej zalecają leczenie paliatywne marihuaną. Medyczna marihuana zdobywa coraz większe uznanie na całym świecie – to metoda naturalna, bezpieczna i skuteczna. Ból zostaje łagodzony, chory odczuwa wyraźną ulgę. Do tej pory nie odnotowano również żadnych negatywnych skutków ubocznych takich terapii.

 

Leczenie paliatywne to już ostatni etap kuracji w obliczu ciężkiej choroby. Wdraża się je nie tylko u seniorów, ale u wszystkich pacjentów, którzy wymagają pomocy w walce z niwelowaniem przykrych objawów schorzeń w zaawansowanych stadiach rozwoju. Co ważne, leczenie paliatywne musi być jednak dopasowywane indywidualnie, bo tylko wtedy może wykazywać pożądane efekty. O takowych terapiach bardzo często decyduje już nawet nie sam pacjent, ale jego najbliżsi, chcąc tym samym ulżyć choremu w „ostatniej drodze”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *