Implanty stomatologiczne

Implant to nic innego jak wykonana ze stopu tytanu śruba,

która po wprowadzeniu do kości zastępuje korzeń utraconego zęba. Dzięki unikalnym własnościom tytanu między kością a implantem zachodzi proces tzw. osseointegracji, czyli bardzo ścisłego obrośnięcia wszczepu kością. Dzięki osseointegracji możliwe jest wieloletnie użytkowanie prac protetycznych osadzonych na implantach.

Pacjent, zdecydowany na leczenie przy pomocy implantów, kieruje swoje pierwsze kroki na konsultację do lekarza stomatologa. Na pierwszą wizytę należy mieć ze sobą zdjęcie RTG – ortopantomogram (pantomogram, OPG). Pacjenci często przynoszą zdjęcia, które nie mogą być wykorzystane w leczeniu, toteż przed wykonaniem takiego badania warto zasięgnąc porady u lekarza (nie jest zalecane działanie na własną rękę).

W trakcie konsultacji lekarz zapozna się z potrzebami i oczekiwaniami pacjenta, oceni stan jamy ustnej i zębów, uzyska niezbędne informacje o ogólnym stanie zdrowia. Może też zlecić dodatkowe badania diagnostyczne (np. tomografię komputerową) oraz konieczne zabiegi stomatologiczne (np. czyszczenie, leczenie zachowawcze).

 

Zwykle wynikiem konsultacji są plan leczenia i kosztorys,

często obejmujące kilka wariantów. Następna wizyta u implantologa to ostateczne ustalenie zakresu zabiegu oraz jego terminu. Pacjent ma możliwość wyjaśnienia wszystkich wątpliwości. Jest informowany o przebiegu zabiegu chirurgicznego oraz jego następstwach. . Pacjent pozostaje w gabinecie około godziny dłużej (pół godziny przed i pół godziny po).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *