Fala uderzeniowa Warszawa Prywatnie

Fala uderzeniowa Warszawa.

Pozaustrojowa fala uderzeniowa (Extracorporeal ShockWave Therapy – ESWT) jest falą gwałtownego wzrostu ciśnienia w bardzo krótkim czasie, a zarazem stopniowego jego spadku, z fazą nieznacznie ujemnego ciśnienia. Celuje się ją w obszary bólu. Fala EWST rozpuszcza złogi wapnia, zwiększa unaczynienie tkanek, w efekcie przynosi ulgę w bólu. Impuls ciśnieniowy jest przemieszczany przez ośrodki wodne do ciała pacjenta, penetrując tkanki miękkie. Leczenie przy użyciu fali uderzeniowej jest bezpiecznym, nieinwazyjnym sposobem na wyeliminowanie wielu schorzeń przewlekłego bólu. Terapia falami uderzeniowymi jest innowacyjną metodą wysokiej skuteczności, potwierdzona klinicznie, szeroko zastosowana w rehabilitacji, ortopedii i medycynie sportowej.

Fala uderzeniowa Warszawa. Efekty ESWT.

Fala uderzeniowa zwalcza przewlekły ból i dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Stosuje się ją w: ostrodze piętowej, zapaleniu rozcięgna podeszwowego, zapaleniu kaletki krętarzowej, uszkodzeniach stożka rotatorów, łokciu tenisisty, bólu ścięgien rzepki (kolano skoczka). Zakres działania fali rozszerza się o kolejne schorzenia, takie jak: dolegliwości bólowe stawów barkowych ze zwapnieniami, przewlekłe entezopatie, punkty spustowe (triggerpoints), zapalenie ścięgna Achillesa, zespół tarcia biodrowo-piszczelowego. Do efektów terapeutycznych fali uderzeniowej zalicza się zmniejszenie dolegliwości bólowych, przyspieszenie regeneracji tkanek naczynia oraz wzbudzanie mikrokrążenia tkanek. Ponadto rozpuszczanie złogów wapnia w fibroblastach, stymulacja metabolizmu komórkowego, stymulacja produkcji kolagenu, redukcja napięcia tkanek. Nie można fali zastosować w obrębie oczu, mięśnia sercowego, nerek czy wątroby. Nie można stosować w zakrzepicy, w zaburzeniach krzepnięcia krwi, mając rozrusznik serca, implanty, endoprotezy, w zaawansowanej osteoporozie, w stanach gorączkowych, ostrych stanach zapalnych, w chorobach nowotworowych i ciąży.

Fala uderzeniowa. Warszawa. Specyfika fali uderzeniowej. Terapia falą uderzeniową to poddanie tkanek miękkich impulsowi akustycznemu. Specjalistyczny aparat wytwarza uderzeniowe fale skompresowanego powietrza. Rozpędzone, skompresowane powietrze tworzy energię kinetyczną, zamienianą w energię akustyczną w momencie, gdy „pocisk” uderza w nieruchome powierzchnie. Akustyczny impuls przenosi się do docelowej tkanki przez specjalną nasadkę zabezpieczającą i żel. W większości schorzeń wystarczy 2-4 sesje terapeutyczne z kilkudniowymi przerwami. By zredukować ból zgłaszany przez pacjenta oraz nieprzyjemne odczucie w trakcie stosowania terapii należy obszar bólu schłodzić.

Fala uderzeniowa. Warszawa. Wśród polecanych ekspertów zajmujących się falą uderzeniową na terenie Warszawy znalazł się: Marcin Bacia – fizjoterapeuta, diagnostyk, terapeuta na Świętokrzyskiej 35 lok. 172, mgr Dominik Kolmaga – fizjoterapeuta, terapeuta, diagnostyk na Okopowej 23, mgr Kamil Pogoda – fizjoterapeuta, terapeuta, diagnostyk z FizjoSystem na Wita Stwosza 32 lok.1, mgr Mateusz Chajęcki – fizjoterapeuta z Okopowej 23, mgr Michał Gala – fizjoterapeuta, terapeuta, diagnostyk i mgr Karol Cymerman -fizjoterapeuta, terapeuta, diagnostyk z Racławickiej 129 z Doctor Best Rehabilitacja, mgr Paweł Karczewski – fizjoterapeuta z Wałuszewskiej 24 LU 3, mgr Paweł Bartosiak -fizjoterapeuta z Okopowej 23, Racławicka 129, oraz Maciej Piechota – fizjoterapeuta na Twardowskiej 3, z Body Move. Są to profesjonaliści, którym leży na sercu szybki powrót pacjenta do pełni zdrowia.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *