Czy picie wody z kranu jest bezpieczne dla zdrowia?

Czy picie wody z kranu jest bezpieczne dla zdrowia?

Życie na Ziemi jest nierozerwalnie związane z wodą. Stanowi ona aż 70% składu naszego ciała. Wszyscy powinniśmy dbać o jakość wody, którą wypijamy.

Z wniosków pokontrolnych NIK z 2017 roku , wynika kiepska jakość wody pitnej – przedsiębiorstwa wodociągowe i gminy nie gwarantują należytej jakości wody pitnej.

Na jakość wody z kranu wpływa nie tylko sposób oczyszczania w Zakładach Wodociągowych , ale też stan rur doprowadzających wodę do mieszkań i domów. Oprócz mikroorganizmów, które mogą się w niej znaleźć zajdziemy tu dużą grupę substancji chemicznych używanych codziennie w różnego rodzaju miejscach przez człowieka.

Wszyscy przecież korzystamy ze środków czystości, kosmetyków, leków, barwników i całej tej chemii, która nam ułatwia życie. Obecnie notuje się na świecie ponad 16 milionów związków chemicznych. Ponad 2500 związków chemicznych rozpuszcza się łatwo i szybko w wodzie (podobnie jak sól i cukier). Aż 97% związków (ponad 2200!!!) nie spostrzeżemy żadnym z naszych zmysłów. Dlatego nie wolno oceniać wody na podstawie jej wyglądu i smaku.

A co z wodami głębinowymi ? Niestety wieloletnia eksploatacja złóż wody głębinowej spowodowała zasysanie z powierzchni wód powierzchniowych z całą rozpuszczoną w niej chemią. Żadne, nawet najgrubsze  warstwy gleby nie oczyszczą wody z chemii. Ona nadal tam jest. Dowodem są obecne przepisy dopuszczające w wodach mineralnych takich samych trucizn , jakie są dopuszczane w wodzie z kranu.

Czy możliwe aby woda z kranu nadawała się do picia?

Otóż okazuje się że jest metoda która pozwala oczyścić wodę z niepożądanych substancji i stworzeń. Można korzystać z urządzeń wykorzystujących proces odwróconej osmozy do oczyszczania wody. Woda przechodzi przez membranę o bardzo małych otworach, przez którą przedostają się tylko cząsteczki wody i niewielkie ilości małych minerałów takich jak wapń, magnez, sód czy potas.

Urządzenia osmotyczne skutecznie usuwają z wody wszystkie trujące związki chroniąc nas przed wieloma chorobami. Wzbogacając czystą wodę w ujemny potencjał REDOX, wysokie pH i minerały można jeszcze bardziej zapobiegać wielu dolegliwościom oraz chorobom cywilizacyjnym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *