Do gabinet onkologiczny w Warszawie często przychodzą osoby,
które nie mają pojęcia o tym, czy każdy nowotwór można nazwać rakiem. Specjaliści odpowiadają wtedy, że każdy rak jest nowotworem, ale nie każdy nowotwór jest od razu rakiem.
Gabinet onkologiczny w Warszawie jest również doskonałym miejscem do tego by dowiedzieć się jakie są podstawowe różnice pomiędzy poszczególnymi typami nowotworów złośliwych. Taka wiedza na pewno może się okazać przydatna, zwłaszcza jeśli ktoś w naszej rodzinie zapadał na tę groźną dla ludzkiego życia chorobę.
Gabinet onkologiczny w Warszawie to miejsce, w którym dowiemy się, że nowotworem można nazwać proces rozrostu komórek, który nie podlega naturalnym mechanizmom kontroli. W takiej sytuacji dochodzi do dzielenia się komórek, tworzenia się ich grup. Wtedy także powstaje guz nowotworowy. To właśnie w tym momencie okazuje się z jakim typem nowotworu przyjdzie nam walczyć. Nowotwory dzielą się na dwa rodzaje, na nowotwory złośliwe oraz łagodne. Niektórzy specjaliści wyróżniają jeszcze stan pośredni, czyli nowotwór półzłośliwy. Nowotwór niezłośliwy charakteryzuje się tym, że nie nie rozprzestrzenia się on po innych tkankach. Przez to zdecydowanie prościej go usunąć. Nie ma także wtedy niebezpieczeństwa, że po usunięciu pojawi się ponownie. Zupełnie inaczej jest w przypadku nowotworu złośliwego, który jest niebezpieczny z racji tego, że potrafi on przemieszczać się po tkankach.
Nowotwory złośliwe mogą powstawać w różnych tkankach. Przez to można je podzielić na kilka podgrup. Pierwszą jest mięsaki, które wywodzą się z tkanki łącznej, druga grupa to chłoniaki z układu chłonnego. Czerniaki zaś kojarzone są w głównej mierze z komórkami barwnikowymi. Ostatnią grupą są właśnie raki. One są najczęściej występującym nowotworem złośliwym. One wywodzą się z tkanki nabłonkowej.
Tkanka nabłonkowa to tak taka tkanka, która odpowiedzialna jest za budowę ludzkiej skóry,
gruczołów czy też błony śluzowej. Takich komórek nie ma w mózgu oraz kościach, dlatego też nie można mówić o raku mózgu oraz kości. Nowotwory złośliwe są groźne z racji tego, że potrafią generować przerzuty, czyli pojawiać się w innych miejscach ludzkiego organizmu. Najczęściej na początku przerzuty atakują okoliczne węzły chłonne, potem poprzez krew przemieszczają się do narządów bardziej odległych. Jeżeli badania szybko nie zdiagnozują raka w pierwszym stadium potem szansa na wyleczenie przy dużej ilości przerzutów jest praktycznie zerowa.