Choroby układu nerwowego.

Jest wiele chorób, które dotykają ludzki układ nerwowy. Jedną z najczęściej spotykanych przez neurolog z Warszawy jest migrena.

Neurologia za migrenę uznaje regularnie powtarzający się, jednostronny ból głowy. Migrena jest taką chorobą, która potrafi trwać dwie lub trzy godziny, a nawet trzy dni. Neurologia wyróżnia kilka rodzajów migreny. Rodzaje te zależne są od stopnia jej nasilenia i częstotliwości występowania. W przypadku migreny konieczne jest unikanie sytuacji stresowych, ponieważ one wpływają na to, że migrena jest mocniejsza i bóle nasilają się proporcjonalnie do dawki przechodzonego stresu. To samo ma miejsce w czasie wysiłku fizycznego, który jest odradzany osobom chorym.

Oprócz bólu w czasie migreny pojawiają się również inne objawy.

Chodzi przede wszystkim o występowanie światłowstrętu i nadmiernej wrażliwości na dźwięki i zapachy. W niektórych przypadkach mowa jest również o wymiotach i nudnościach. Przed atakiem migreny dziesięć procent chorych może mieć zaburzenia widzenia. Jak wynika ze statystyk migrena może w różnych fazach życia dotykać nawet dwudziestu ośmiu procent ludzi. Zdecydowanie częściej jej ofiarami padają kobiety. W ostatnich latach notuje się niepokojący wzrost zachorowań u dziewcząt. Ataki migreny zmniejszają się u kobiet po wejściu w stan menopauzy. Im starszy człowiek tym mniejsza szansa na to, że będzie on cierpiał na migrenę. Po siedemdziesiątym roku życia takich osób jest jedynie pięć procent. Spadek jest więc zauważalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *